Alpsko skijanje: Lindsey Vonn ušla u istoriju spusta

Američka skijašica Lindsey Vonn ušla je u istoriju spust trka u Svjetskom kupu. Ona je današnjom pobjedom u Altenmarku stigla do 36. po redu zlatne medalje čime se izjednačila sa Annemarie Mosel-Proell po broju trijumfa u spustu, javlja Anadolu Agency (AA).

Spust u Altenmarku bio je specifičan, jer se vozio u dvije vožnje, jer je staza morala biti skraćena zbog nedostatka snijega. No, za Vonn to nije predstavljalo nikakav problem.

Drugoplasiranu Kanađanku Larisu Yurkiw ostavila je iza sebe jednu sekundu. Treće mjesto zauzela je Austrijanka Cornelia Huetter sa zaostatkom 1,66 sekundi. Ženski spust u Altenmarku bio je prvi nakon 14 godina u kojem su se vozile dvije vožnje.