Red Bull Air Race: Matt Hall slavio u Spielbergu, borba za naslov neizvjesna do kraja

Na šestoj ovosezonskoj utci svjetskog prvenstva Red Bull Air Race, koja je proteklog vikenda održana u austrijskom Spielberg, pobijedio je Matt Hall. Ovo je bio prvi trijumf Halla u zemlji podno Alpa kojem je borbu za naslov prvaka učinio neizvjesnom.

P-20150906-01150_News

Pobjednik je prezentirao sjajnu vožnju, izvodeći spektakularne trikove. Na kraju je zasluženo dotakao vrh.

Na drugom mjestu završio je Britanac Paul Bonhomme koji je bio pod pritiskom nakon sjajnog nastupa svog najvećeg konkurenta. Na kraju nije uspio slaviti. Morao se zadovoljiti drugim mjestom. Premda, rezultat pokazuje da je bio izuzetno blizu prvoplasiranog Halla.

Treće mejsto pripalo je Kirbyju Chamblissu.

P-20150906-00798_News

Do kraja sezone ostala su još dva takmičenja. Tako će se 26.i 27. septembra nadmetanje održati u Texasu, dok će se posljednje takmičenje ,koje će odlučiti pobjednika sezone, održati u Las Vegasu 17. i 18. oktobra.

U ukupnom poretku Bonhomme ima samo pet bodova vise od drugoplasiranog Halla.