Argentina pobjednik Copa Americe

Argentina je u subotu pobjedom 1:0 nad Brazilom u finalu Copa Americe osvojila svoje prvo veće natjecanje u 28 godina.

Argentinac Lionel Messi, često smatran najboljim nogometašem na svijetu, time je osvojio i svoju prvu međunarodnu medalju u plavo-bijelom dresu, ujedno postavši i najboljim strijelcem kupa s četiri gola.

Pobjednički gol u finalu natjecanja južnoameričkih država zabio je Angel Di Maria u 22. minuti prvog poluvremena.

Brazil je na slavnoj Maracani pokušao dostići argentinsku prednost u uzbudljivom drugom poluvremenu, no nije uspio čak ni s pet napadača na terenu.

Ovo je 15. put da je Argentina kontinentalno natjecanje, čime se izjednačila s Urugvajem, prvi put nakon 1993.