Australac Gardner svjetski prvak moto2 klase

Australac Remy Gardner (Kalex) novi je svjetski prvak u moto2 srednjoj klasi. Ovaj 23-godišnjak iz Sdneyja posljednju utrku Svjetskog prvenstva za Veliku nagradu Valencije završio je na desetom mjestu i zadržao četiri boda prednosti u borbi za titulu.

Posljednju utrku dobio je njegov jedini rival u borbi za titulu, Španac Raul Fernandez.

Drugo mjesto osvojio je Italijan Fabio Di Giannantoni (Gresini), a treće Španac August Fernandez (Marc VDS).

U ukupnom poretku Gardner je osvojio 311 bodova, a Fernandez četiri boda manje. Treće mjesto u ukupnom plasmanu pripalo je Italijanu Marcu Bezzecchiju (Sky Racing VR46), koji je sezonu završio sa 214 bodova.

Gardner je tako postao prvi prvak Australije u srednjoj kategoriji nakon Kela Carruthersa 1969. godine i sedmi Australac koji je slavio u jednoj od tri klase nakon Caseyja Stonera, Micka Doohana, Toma Phillisa, Keitha Campbella, Carruthersa i oca Waynea Gardnera.

U klasi moto3 na zadnjoj utrci sezone slavio je Španac Xavier Artigas (Honda) ispred sunarodnika Sergija Garsije (GasGas) i Jaumea Masija (KTM).

Titulu svjetskog prvaka u ovoj klasi osvojio je Španac Pedro Acosta sa ukupno 259 bodova, drugi je Italijan Dennis Foggia sa 216, a treći Garcia sa  188 bodova.

Požar u sarajevskom naselju: Na terenu dva vatrogasna vozila

U večernjim satima došlo je do požara u sarajevskom...

Slučaj nestale djevojčice Danke Ilić: Ko su uhapšeni u akciji FUP-a u Hadžićima?

Od izvora bliskih istrazi saznali smo imena uhapšenih u...