Francuska protiv Španije u finalu UEFA Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale UEFA Liga nacija nakon što je večeras u Torinu u fenomenalnoj utakmici polufinala pobijedila Belgiju, rezultatom 3:2, javlja Anadolu Agency (AA).

”Crveni đavoli” poveli su pogotkom Yannicka Carrasca u 37. minutu. Ušao je s lijeve strane u šesnaesterac ”trikolora” i milimetarski precizno šutirao u prvi ugao gola Huga Llorisa, kojeg je uhvatio ”na krivoj nozi”, te je lopta završila u golu aktuelnih prvaka svijeta.

Četiri minuta kasnije bilo je 2:0. Romelu Lukaku pobjegao je odbrani i zakucao loptu u mrežu Francuza. Lloris nije uspio odbraniti snažan udarac u prvi ugao.

Igrao se 62. minut kada su ”trikolori” smanjili na 1:2. Kylian Mbappe je briljantno prošao nekoliko Belgijanaca i uposlio Karima Benzemu. On se odlično snalazi. Šutira iz okreta u donji lijevi ugao gola i matira golmana Thibauta Courtouisa.

Šest minuta kasnije, poslije totalne inicijative, jedanaesterac za Francusku. Mbappe je pucao izvanredno, pogodio za 2:2.

U 90. minutu preokret. Zaslužen, jer Francuzi su dominirali u drugom dijelu meča. Igrali izvanredno. Poslije furiozne akcije, lopta dolazi do Thea Hernandeza – šutira razantno, neodbranjivo za Courtouisa (3:2).

U jučerašnjem prvom susretu polufinala Španija je u Milanu pobijedila Italiju, rezultatom 2:1, pa će u nedjelju, 10. oktobra, od 20.45 sati na ”San Siru” u finalu druge sezone UEFA Lige nacija igrati protiv Francuske.

U utakmici za treće mjesto istog dana od 15 sati u Torinu sastat će se aktuelni prvak Evrope Italija i Belgija.

Osvajač prve sezone UEFA Lige nacija bio je Portugal 2019. godine.

Požar u sarajevskom naselju: Na terenu dva vatrogasna vozila

U večernjim satima došlo je do požara u sarajevskom...

Slučaj nestale djevojčice Danke Ilić: Ko su uhapšeni u akciji FUP-a u Hadžićima?