Sjajan susret na Koševu – utakmica završena s konačnim rezultatom 4:2 u korist Bordo tima

U okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sarajevo je ugostio ekipu FK Sloga iz Doboja. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:2 u korist Bordo tima.

Sloga je povela već u trećoj minuti utakmice, a nakon kontranapada udarac Kulenovića odbranio je Dizdarević, ali je odbio loptu samo do Stevanovića koji pogađa za vodstvo Dobojlija.

U nastavku utakmice potpuna dominacija fudbalera Sarajeva, a o tome najbolje govori podatak da je Sloga u prvom dijelu imala svega pet minuta efektivne igre sa loptom, prenosi

.

Nizali su se udarci Čatakovića, Varešanovića i Kapića, ali nijedna lopta nije našla put do mreže. Prva velika šansa desila se u 14. minuti, a Varešanović je nesebično želio dodati do Mulahusejnovića, ali je lopta otišla pored gola.

U 23. minuti susreta nova kolosalna prilika za Sarajevo, a ovoga puta Suljić je sjajno centrirao na Varešanovića koji je potpuno sam šutirao glavom pored gola.

Ponovo je bilo nekoliko pokušaja sa distance, ali pravih šansi nije bilo do finiša prvog poluvremena. U prvoj minuti nadoknade, Mulahusejnović sjajno šutira glavom nakon centaršuta Kapića, ali Trako nevjerovatno brani.

Samo minutu nakon toga Musa prolazi po desnoj strani i centrira loptu, a malo je falilo da Milanović zatrese v

lastitu mrežu, međutim stativa je spasila Slogu.

Sve što je Sarajevo promašilo u prvom dijelu je nadoknadilo u drugom poluvremenu. Bordo im je odlično otvorio drugi dio i već u 49. minuti Nardin Mulahusejnović pogađa za 1:1.

Bordo tim je do potpunog preokreta sti

gao već u 60. minuti utakmice kada je rezervista Ivan Ikić silovitim udarcem pogodio za 2:1.

Samo četiri minute kasnije stigao je i treći pogodak, a njega je postigao još jedan rezervista, Adnan Džafić koji je is

koristio kiks golmana Trake.

U nastavku utakmice Bordo tim

se nije zadovoljio sa tim rezultatom, već je želio postići još koji pogodak. Tako se ističe sjajna prilika u 74. minuti utakmice kada je Ikić mogao postići i drugi pogodak, ali je zatresao vanjsku mrežu.

Imala je Sloga kolosalnu priliku u 79. minuti susreta, ali je udarac Jankovića fenomenalno odbranio Belmin

Dizdarević. To ipak nije bilo sve od dobojlija u večerašnjem duelu. Sloga je uspjela postići i drugi pogodak, k

ada je nakon odlične lopte Milakovića pogodio Dadić za 3:2.

Do kraja utakmice uspjelo je Sarajevo da stigne i do četvrtog pogotka i tako ovjeri večerašnju pobjedu. Strijelac pogotka bio je Mersudin Ahmetović koji je sjajno pogodio petom i tako postavio konačnih 4:2.

FK Sarajevo – FK Sloga 4:2

Stadion: Asim Ferhatović Hase

Gledalaca: 8500

Sudija: Mateo Musa (Čitluk)

Žuti kartoni: Džafić (Sarajevo) Stapić, Kujundžić, Šaula (FK Sloga)

Strijelci: Stevanović 3‘ – 0:1; Mulahusejnović 50‘ – 1:1; Ikić 60‘ – 2:1; Džafić 64‘ – 3:1; Dadić 85‘ – 3:2; Ahmetov

ić 90‘ – 4:2

FK Sarajevo: Dizdarević, Đokanović, Mujakić, Musa, Tomašević, Čirjak, Kapić (Kobiljar 60.), Čataković (Ikić 46.), Varešanović, Suljić (Ahmetović 72.) i Mulahusejnović (Džafić 60.). Trener: Feđa Dudić

FK Sloga: Trako, Hasanbegović

, Zajić, Popara, Đorić, Stevanović (Milaković 46.), Šaula, Kujundžić (Dadić 46.), Stapić, Milanović i Kulenović.

Trener: Zoran Ćurguz.

Otišao je veliki čovjek i humanista: Zbogom legendo

Sarajevo je izgubilo velikog humanistu. Svi oni koji nisu...