Srbija pobijedila Portugal za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru

Srbija se direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo u Kataru senzacionalnom pobjedom u Portugalu golom u 90. minuti.

U grupi “A” i “B” odigrane su utakmice posljednjeg kola kvalifikacija za Mundijal naredne godine.

U utakmici u Lisabonu Portugal je poveo u drugoj minuti golom Renata Sanchesa. Srbija je izjednačila pola sata kasnije golom Dušana Tadića.

Portugal je u džepu imao prolaz na Mundijal sve do 90. minute kada je Aleksandar Mitrović odlično reagovao i glavom poslao loptu u mrežu Portugalaca. Domaćini će plasman u Katar tražiti kroz baraž, javlja Anadolu Agency (AA).

U drugoj utakmici grupe “A” Irska je u gostima pobijedila Luksemburg rezultatom 3:0.

U grupi “B” remizirali su Grčka i Kosovo rezultatom 1:1, a Španija je pobijedila Švedsku rezultatom 1:0 golom Morate u 86. minuti. Španci će na Mundijal s prvog mjesta u grupi, dok će Švedska tražiti svoju šansu kroz doigravanje.