Velež slavio protiv Širokog na Pecari

U derbiju 26. kola nogometne Premijer lige BiH na Pecari je večeras FK Velež Mostar savladao NK Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Prva ozbiljnija situacija na susretu već u 2. minuti donijela je pogodak za Velež kojeg postiže Nemanja Anđušić, a asistenciju je upisao Brandao.

U 25. minuti Georgijević je bio u izglednoj prilici nakon ubačaja Radovca, ali je prebacio gol Širokog. Bogdanović je u dva navrata obranio opasne udarce Ikića i Zachare u 28. minuti. U prvom poluvremenu dodijeljena su tri žuta kartona i to sva tri gostujućim igračima Hasanoviću, Vehaboviću i Cheshmedjievu.

U 54. minuti dobar potez Vukoje koji je izbacio jednog svog čuvara i pucao, ali je njegov udarac blokiran. Minutu kasnije na drugoj strani se u odličnoj prilici našao Georgijević, ali nije šutirao iz samo njemu znanog razloga i lopta mu je pobjegla.

Zachara je s 25 metara šutirao, ali golman gostiju to brani.

U 77. minuti dosuđen je jedanaesterac za Velež, ali Miškić brani udarac Brandau. Široki je do kraja pritiskao, ali nisu uspjeli do pogotka iz svojih prilika.

U 90. minuti još jedan jedanaesterac za goste kojeg ovog puta zabija Zvonić. Ranije danas, fudbaleri Željezničara su u okviru 26. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Radnikom 1:1.

Požar u sarajevskom naselju: Na terenu dva vatrogasna vozila

U večernjim satima došlo je do požara u sarajevskom...

Slučaj nestale djevojčice Danke Ilić: Ko su uhapšeni u akciji FUP-a u Hadžićima?

Od izvora bliskih istrazi saznali smo imena uhapšenih u...