SP u Rusiji: Srbija završila takmičenje

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Brazila rezultatom 2:0, čime je završila takmičenje na Svetskom prvenstvu u fudbalu koje se održava u Rusiji.

Ovom utakmicom reprezentacija Brazila plasirala se u osminu finala Mundijala kao prva u grupi “E” sa sedam poena.

Na samom početku utakmice, prvu šansu na stadionu u Moskvi su imali Brazilci, ali golman Srbije Vladimir Stojković brani. Imali su potom još jedan šut igrači Brazila, ali nisu postigli gol. U šestom minutu, odigrana je prva bolja akcija tima Srbije, ali bez golova.

U 16. minutu, reprezentacija Srbija je imala jednu od boljih akcija kada je Aleksandar Mitrović uspeo da skoči između Thiaga Silve i Filipea Luisa, ali bez pogotka.

Šansa Brazila bila je kada je Neymar uspeo da šutne pored Nikole Milenkovića, ali je golman Stojković sjajnim refleksom intervenisao.

Tokom prvog poluvremena, tačnije u 36. minutu, reprezentacija Brazila je povela golom koji je postigao José Paulo Bezerra Maciel Júnior, poznat kao Paulinho, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvreme imalo je dva minuta nadoknade, kada šutira Neymar iz trka posle lepe saradnje sa Filipeom Luisom, ali nije to mnogo zabrinulo Vladimira Stojkovića, ispratio je tu loptu napolje.

U 57. minutu Neymar je probao, ali je Stojković odbranio. Onda je usledilo nekoliko dobrih šansi za Srbiju, pa je tako u 61. na gol šutirao Aleksandar Mitrović, ali neuspešno.

Potom je u 63. minutu šansu imao Sergej Milinković-Savić, ali je nije iskoristio. Samo dva minuta kasnije, Mitrović je šutirao, ali je golman Brazila Alisson Ramses Becker odbranio.

U 68. minutu, Brazil je postigao drugi gol, a strelac je bio Thiago Silva.

U 86. minutu pokušaj Brazila odbranio je Stojković, ali je utakmica završena pobedom Brazila.

Sudija utakmice bio je Alireza Fagani iz Irana.