Amel Tuka nakon osvajanja srebra: Vaša podrška mi je bila vjetar u leđa

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka je nakon osvajanja srebra na Svjetskom prvenstvu na društvenim mrežama objavio da mu je mnogo pomogla i podrška njegovih navijača na putu do ovog ogromnog uspjeha, javlja Anadolu Agency (AA).

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.
Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82. ( Serhat Çağdaş – Anadolu Agency )

“Ljudi, samo da vam se kratko javim! Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje. Hvala vam i volim vas… Vaša podrška mi je bila vjetar u leđa”, napisao je kratko Tuka.

Najbolji bh. atletičar je osvojio srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

U finalu su još trčali Bryce Hoppel (SAD), Adrian Ben (Španija), Wesley Vazquez (Porto Riko), Marco Arop (Kanada) i Clayton Murphy (SAD).