Arsenal prekinuo crni niz

U posljednjem susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio West Ham United rezultatom 3:1.

Nakon blijedog prvog poluvremena u kojem je West Ham poveo golom Angela Ogbonne u 38. minuti, “Topnici” su do preokreta došli u nastavku.

Izjednačio je Gabriel Martinelli u 60. minuti, šest minuta kasnije Nicolas Pepe zabio je za 2:1, a Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti bio je strijelac za konačnih 3:1.

Bila je to prva Arsenalova pobjeda nakon devet utakmica bez trijumfa u svim natjecanjima i prva pod vodstvom privremenog trenera Freddia Ljungberga.

Arsenal je sada deveti na ljestvici s 22 boda, a West Ham šesnaesti sa 16.

Na vrhu je Liverpool sa 46 bodova, Leicester City ima 38, a Manchester City 32 boda.