Aston Villa se nakon tri godine vraća u Premiership

Nakon tri sezone provedene u Championshipu, drugom razredu engleske nogometne piramide, Aston Villa vraća se u Premiership. Villa je promociju izborila pobjedom nad Derby Countyjem 2:1 u finalu doigravanja na Wembleyju.

Momčad iz Birminghama povela je preko Anwara El Ghazija u 44. minuti, a na 2:0 povisio je John McGinn u 59. Jack Marriott pogotkom u 81. minuti probudio je nade Derbyjevih navijača, no “Ovnovi” u preostalom vremenu nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka i produžetaka.

Finale doigravanja Championshipa smatra se utakmicom s najvećim ulogom u svijetu nogometa. Procjenjuje se da će momčad koja izbori promociju u sljedećoj sezoni od televizijskih prava i sponzorskih ugovora zaraditi minimalno 200 milijuna eura.

Direktnu promociju iz Championshipa ranije su izborili Norwich City i Sheffield United, a društvo najboljih napuštaju Cardiff City, Fulham i Huddersfield Town.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...