ATP turnir u St. Petersburgu: Damir Džumhur u polufinalu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur uspio je da se plasira u polufinale ATP turnira iz serije 250, koji se igra u ruskom St. Petersburgu. U četvrtfinalu je savladao Britanac Liam Broady, 242. teniser svijeta sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:4, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ovom pobjedom Džumhur je na narednoj ATP listi osigurao plasman među 50 najboljih tenisera svijeta. Meč protiv Broadyja je trajao sat i 53 minute, a bh. teniser je u trećem setu djelovao izgubljeno. Odmah na otvaranju seta izgubio je servis i činilo se da meč odlazi na stranu britanskog igrača. Međutim, Džumhur se vratio breakom i izjednačio na 2:2, a zatim kod rezultata 5:4 još jednom oduzeo servis protivniku za konačan trijumf.

U polufinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Joea-Wilfrieda Tsonge i Jana-Lennarda Struffa.