Australian Open: Tsitsipas pobijedio Federera u maratonskom meču

Branilac titule i jedan od najboljih tenisera svijeta Roger Federer okončao je nastup porazom u četvrtom kolu Grand Slam turnira u Australiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas je kao 14. nosilac savladao Federera rezultatom 3:1 u setovima i izborio plasman u četvrtfinale.

Publika je uživala u maratonskom meču koji je trajao 3 sata i 45 minuta, a o neizvjesnosti meča ponajbolje govori činjenica da su tri od ukupno četiri seta odlučeni tie breakom.

Federer je u karijeri šest puta osvajao Australian Open, a u pokušaju odbrane prošlogodišnje titule ga je spriječio 20-godišnja grčka nada Tsitsipas.

Tsitsipas će u četvrtfinalu igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta koji je u četvrtom kolu savladao najboljeg hrvatskog tenisera Martina Čilića rezultatom 3:2 u setovima.

Još jedan četvrtfinalni par na Australian openu je duel Rafaela Nadala i Francesa Tiafoe.

Budi i ti vjetar u leđa -100 hiljada do Saalbacha

Nakon posljednjih, predfinalnih utrka u Kvitfjellu početkom marta, u...

Zeničanin Kenan Penjić novom pobjedom u Njemačkoj osvojio titulu evropskog prvaka

Profesionalni bokser Kenan Penjić iz Zenice nastavlja nizati uspjehe...