Barcelona uvjerljiva protiv Betisa

Nakon poraza u prvom kolu španjolskog prvenstva od Athletica (1:0), nogometaši Barcelone iskalili su u nedjelju bijes na Betisu.

Katalonci su i tu utakmicu odigrali bez Lionela Messia no to im ovoga puta nije smetalo te su na kraju došli do uvjerljive pobjede 5:2.

Utakmica nije dobro počela za aktualne prvake. Betis je u 15. minuti poveo golom Nabila Fekira, ali krajem prvog poluvremena proradio je Antoine Griezmann. Francuz je u 41. minuti postigao svoj prvi pogodak u dresu Barcelone za 1:1, a u 50. doveo je svoj klub u vodstvo. Uslijedili su golovi Carlosa Pereza u 56., Jordija Albe u 60. i Artura Vidala u 77. minuti.

Loren Moron u 79. minuti pogodio je za 5:2, a to je ujedno i bio konačni rezultat utakmice.

U nedjelju su odigrana još tri susreta 2. kola La Lige. Real Sociedad je u gostima svladao Mallorcu 1:0, identičnim rezultatom Atletico Madrid je u gostima bio bolji od Leganesa, dok su Alaves i Espanyol odigrali utakmicu bez pogodaka.