Bašić u drugom kolu kvalifikacija u Dohi, Džumhur protiv Đokovića

SPORT

SARAJEVO, 29. decembra (FENA) – Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za ATP turnir u Dohi.

Bašić je u prvom kolu kvalifikacija za 1,4 miliona dolara vrijedan turnir pobijedio Nijemca Matthiasa Bachingera sa 6:3, 6:3. Za plasman u glavni žrijeb 27-godišnji Sarajlija u nedjelju će igrati protiv Ukrajinca Sergija Stahovskog, 135. igrača na ATP listi. Bit će to njihov drugi međusobni meč, a u prvom, odigranom 2014. na Challengeru u Ortiseiju, slavio je bh. teniser.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur također nastupa u Dohi, a danas je saznao protivnika u prvom kolu ovog turnira. Džumhur će na startu imati težak zadatak s obzirom na to da se sastaje s prvim igračem svijeta Novakom Đokovićem.