Bayernu dvostruka kruna

Nakon što su proteklog vikenda osvojili njemačko prvenstvo, nogometaši Bayerna u subotu su došli do naslova pobjednika kupa svladavši u finalu RB Leipzig rezultatom 3:0.

Bavarci su poveli u 29. minuti golom Roberta Lewandowskog, a pobjedu su potvrdili u posljednjih 15 minuta utakmice. Prvo je Kingsley Coman u 78. povisio na 2:0, a točku na i postavio je Lewandowski svojim drugim pogotkom u 85.

Za trenera Bayerna Niku Kovača bio je to drugi uzastopni trijumf u njemačkom kupu, nakon što je prošle godine osvojio to natjecanje s Eintrachtom iz Frankfurta, a za Bayern je to 19. naslov pobjednika kupa do kojega je stigao u svom 23. finalu.

RB Leipzig poražen je u svom prvom finalu u 10-godišnjoj klupskoj povijesti.