Beograd: Košarkašice Španije osvojile Evropsko prvenstvo

Ženska košarkaška reprezentacija Španije osvojila je večeras Evropsko prvenstvo za žene, pobedom nad Francuskom u utakmici održanoj u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Do zlatne medelje, košarkašice Španije došle su rezultatom 86:66 (32:21, 18:15, 20:20 i 16:10).

Španija je bila u prednosti već tokom prve četvrtine, koja je završena sa 11 poena prednosti nad Francuskom.

Ova reprezentacija bila je bolja i u drugoj četvrtini, dok je nakon poluvremena bilo izjednačeno (20:20).

Šest poena prednosti imala je Španija u poslednjoj četvrtini.

Marta Xargay je blistala u finalu, ubacila je 23 poena, dok je sa 18 poena Sandarine Gruda bila najbolja u reprezentaciji Francuske.

Treće mesto na Evropskom prvenstvu zauzela je reprezentacija Srbije, dok je četvrta Velika Britanija.