BiH držala rezultatski priključak samo u prvoj četvrtini

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Francuske s 81:54 u drugom kolu A-grupe Evropskog prvenstva. Bh. košarkaši nisu mogli parirati aktuelnom prvaku Evrope koji je od početka do kraja utakmica dominirao u svim aspektima igre. BiH je držala rezultatski priključak samo u prvoj četvrtini koja je završila 17:15 u korist domaćina.

Eurobasket 2013: Zanimljivosti sa prvenstva

Od drugog perioda igre pa do kraja meča prednost Francuza je rasla, a pitanje pobjednika je bilo rješeno već pred kraj treće četvrtine, kada su francuski košarkaši premašili trideset poena prednosti.

Teško je bilo očekivati da selekcija BiH bez najboljih igrača (Teletović, Nurkić, Đedović) može parirati ekipi koja u svom sastavu ima veliki broj igrača koji igraju u NBA ligi, a koje predvodi jedan od najboljih bekova današnjice, Tony Parker.

U timu Francuske najefikasniji su bili Nando De Colo i Joffrey Lauvergne s po 12 postignutih poena. De Colo je dodao sedam skokova i dvije asistencije, a Lauvergne sedam skokova i asistenciju.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Elmedin Kikanović i Andrija Stipanović s po deset poena, a po osam su dodali Marko Šutalo i Alex Renfroe.

Nakon poraza u grupi od Poljske i Francuske, izabranicima selektora Duška Ivanovića preostaju tri meča. Sutra igraju utakmicu protiv Izraela, koji je danas savladao Finsku, a nakon toga ih očekuju dueli protiv Finske i Rusije.

Šanse za plasman u drugi krug takmičenja nisu izgubili, ali već u sutrašnjem meču protiv Izraelaca bh. košarkašima nameće se imperativ pobjede.