Bilijar: Sjajni Piknjač osvojio evropsku bronzu

Već u prvoj odigranoj disciplini na Evropskom prvenstvu za omladince jedna medalja ide u Bosnu i Hercegovinu. Talentirani Ajdin Piknjač osvojio je u holandskom Veldhovenu bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji (do 17 godina), u konkurenciji „14“ (straight pool).

Piknjač je svoj debi na Evropskom prvenstvu obilježio sjajnom igrom. Savladao je pet protivnika, a u polufinalu ga je zaustavio Nijemac Dennis Laszkowski. Njega je u finalu nadigrao zemljak Moritz Neuhausen.

U konkurenciji juniora (do 19 godina) nastupili su Sanjin Pehlivanović i Faruk Terzić. Pehlivanović je stigao do osmine finala gdje je poražen od Hrvata Ivana Galića, dok je Terzić izgubio u 2. kolu. Prvak Evrope postao je izvrsni Nijemac Christian Froehlich.

Već danas počela su takmičenja u disciplini „10“, a naša tri takmičara igrat će u svim disciplinama, kao i ekipno, po prvi put u historiji.