Borac nemoćan pod Bijelim brijegom

Zrinjski je rezultatom 4:1 svladao Borac u derbiju 16. kola nogometne Premijer lige BiH.

Osim uvodnih par minuta utakmice koje su pripale gostima, bila je to još jedna nadmoćna predstava “Plemića” i šesta uzastopna prvenstvena pobjeda mostarskog kluba.

U 3. minuti utakmice vratar Zrinjskog Josip Čondrić s dvije sjajne intervencije spasio je svoj gol, a zatim je uslijedila golijada “Plemića”.

Prvo je u 14. minuti Matija Malekinušić preciznim i snažnim udarcem s 20 metara pogodio za 1:0.

Nemanja Bilbija je u 25. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0, a pet minuta kasnije isti igrač je ponovno bio strijelac za 3:0.

Prvo poluvrijeme zaključio je Igor Savić preciznim udarcem s ruba šesnaesterca za 4:0.

S obzirom na rezultat iz prvog poluvremena i raskvašen teren, u nastavku se mahom igralo na sredini terena, a gosti su do utješnog pogotka došli u 83. minuti kada je za konačnih 4:1 pogodio Milan Vušurović.

S tri nova boda Zrinjski se učvrstio na vrhu ljestvice Premijer lige s 39 bodova, osam više od drugoplasiranog Tuzla Cityja koji u nedjelju gostuje kod Posušja.

Borac, komu je ovo bio prvi prvenstveni poraz nakon osmog mjeseca kada je od Banjalučana također bolji bio Zrinjski (5:1), četvrti je na ljestvici s 23 boda.