Debi kao iz snova: Tino Sven Sušić u prvom nastupu za FK Sarajevo postigao pogodak

U okviru 20. kola Premijer lige BiH Sarajevo je na Koševu savladalo ekipu Tuzla Cityja rezultatom 6:2. Na taj način aktuelni prvak BiH i aktuelni lider ostao je na vrhu tabele, a nakon neputpunog kola imaju tri boda više od drugoplasiranog Željezničara.

Mersudin Ahmetović

Tri gola za Bordo tim postigao je Mersudin Ahmetović, dok su po jedan dodali Dušan Hodžić, Benjamin Tatar i Tino Sven Sušić.

Posljednji šesti gol djelo je Sušića koji je, kao posljednja izmjena, ušao deset minuta prije kraja. Zamijenio je Tatara, a dobio je gromoglasan aplauz koševske publike.

Tino Sven Sušić, ilustracija FK Sarajevo

Samo nekoliko minuta poslije jedanesterac je izborio Zinedin Mustedanagić, a Haris Handžić je uzeo loptu i predao je Sušiću koji je bio precizan.

Lopta je otišla u jednu, a golman gostiju Fejzić u drugu stranu. U tim trenucima semafor je pokazivao 6:2, što je bio i konačna rezultat ovog dvoboja. Dakako, debi kao iz snova za Sušića. Nakon 38 godina ponovo je ovo prezime obradovalo sve one kojima je bordo boja bliska srcu.