Derbi Tuzlacima, pobjeda Sarajeva, podjela bodova na Grbavici

Nogometaši Slobode u derbi susretu 15. kola BH Telecom Premijer lige danas su na Tušnju pobijedili ekipu Zrinjskog sa 2:1 (2:0). Sa nova tri boda Tuzlaci su se na vrhu tabele izjednačili sa Širokim Brijegom, koji je osvojio titulu jesenjeg prvaka zbog bolje gol razlike.

Ekipu Slobode u vodstvo je u 21. minuti doveo Zeba, sjajnim lob udarcem sa 45 m. Prednost “crveno-crnih” u 35. minuti povećao je Mehidić, a u samoj završnici utakmice Šćepanović je smanjio rezultat za konačnih 2:1.

U preostala dva susereta 15. kola u malim gradskim derbijima Sarajevo je na Otoci  savladalo Olimpic sa 3:1 (2:1), dok su Željezničar i Slavija na Grbavici igrali bez golova.

Nogometaši Olimpica poveli su golom Pandže u 19. minuti. Za preokret Sarajeva u prvom poluvremenu sa dva gola pobrinuo se Benko u 29. (penal) i 45. minuti. U drugom dijelu Olimpic je ostao sa deset igrača nakon isključenja Stanića u 56. minuti. Treći gol za “bordo” tim postavio Velkoski u 80. minuti, također udarcem sa bijele tačke.

U 16. kolu, koje se igra 22. novembra, nogometaši Sarajeva gostuju u Zvorniku protiv Drine, Željezničar na Grbavici dočekuje Borac, a Sloboda na Tušnju ekipu  Čelika.