Đoković preko Isnera do četvrtfinala ATP turnira u Šangaju

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Šangaju tako što je u osmini finala s 2:0 u setovima savladao Amerikanca Johna Isnera, koji se nalazi na 17. mjestu ATP liste, javlja Anadolu Agency (AA).

Đoković je prvi set nakon dosta izjednačene igre dobio sa 7:5.

U drugom setu je bio dosta dominantniji te je slavio sa 6:3, za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Đokovića u četvrtfinale čeka sedmi teniser svijeta Stefanos Tsitsipas.

U četvrtfinale se plasirao i trećeplasirani teniser svijeta Švicarac Roger Federer, koji je savladao 14. igrača svijeta, Belgijanca Davida Goffina s 2:0 u setovima,