‘Double-double’ Nurkića u pobjedi Portlanda protiv Indiane

Košarkaš Portland Trail Blazersa i reprezentativac BiH Jusuf Nurkić imao je “double – double” učinak u sinoćnjem susretu protiv Indiana Pacersa, koji je Portland dobio rezultatom 106:98.

Nakon prve četvrtine koju je Indiana dobila s 31:28, Portand je zaigrao dosta bolje, te do početka posljednjeg perioda igre otišao na 16 poena razlike. Iako je Indiana u posljednjoj četvrtini bila bolji protivnik, gostujući košarkaši nisu uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Portlanda bio je Damian Lillard s 30 poena i 15 asistencija, dok se u timu Indiane istaknuo Myles Turner s 28 poena i deset skokova.

Aktuelni prvaci NBA lige, košarkaši Golden State Warriorsa, poraženi su u gostima kod ekipe San Antonio Spursa sa 111:105.

Presudila je druga četvrtina utakmice koju su Spursi dobili s 11 poena razlike (33:22). Domaći sastav predvodio je DeMar DeRozan s 26 poena, devet skokova i osam asistencija, dok je LaMarcus Aldrige dodao 23 poena i 13 skokova.

U timu Warriorsa istaknuo se Stephen Curry s 25 poena, sedam skokova i osam asistencija, a 24 poena upisao je Kevin Durant.

Golden State je i pored ovog poraza ostao na prvom mjestu zapadne konferencije, dok je San Antonio zahvaljujući nizu od devet uzastopnih pobjeda peti, prenosi Fena.