Džeko čestitao Tuki: Za mene si svakako zlatni

Kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko čestitao je Amelu Tuki na osvojenoj srebrenoj medalji u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici u Dohi, javlja Anadolu Agency (AA).

“Za mene si svakako zlatni. Bravo Amele. Svaka ti čast prijatelju!” napisao je Džeko na Facebook profilu.

Najbolji bh. atletičar je osvojio srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi. Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone. Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

U finalu su još trčali Bryce Hoppel (SAD), Adrian Ben (Španija), Wesley Vazquez (Porto Riko), Marco Arop (Kanada) i Clayton Murphy (SAD).