Džeko: Dobili smo mlade igrače koji su budućnost

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je nakon utakmice s Poljskom u Ligi nacija kazao kako su očekivali mnogo više od utakmice i da bi sve bilo drugačije da Anel Ahmedhodžić nije dobio crveni karton u 15. minuti utakmice.

U 4. kolu Lige A Lige nacija Poljska je na domaćem terenu u Wroclavu slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0.

“Prvih 20 minuta utakmice smo bili bolji. Odluka sudije da da crveni karton je bila diskutabilna, mislim da je prvi gol bio ofsajd. Idemo dalje”, kazao je Džeko.

Kapiten bh. selekcije je rekao kako nije bilo nimalo lako igrati 70 minuta s igračem manje i da su saigrači dali svoj maksimum.

“Očekivali smo mnogo više od utakmice. Da nismo dobili crveni karton sve bi bilo drugačije”, rekao je Džeko i dodao da se “ne treba vaditi” na element sreće.

Napadač Rome je rekao da je reprezentacija nakon utakmica sa Sjevernom Irskom, Holandijom i Poljskom dobila dosta mladih igrača koji će predstavljati budućnost reprezentacije.

Nakon četiri kola u grupi 1 lider je Poljska sa sedam bodova, a slijede Italija sa šest, Holandija s pet i BiH s dva boda.