Džeko nosio Romu do pobjede: Pogađao je tako vješto, majstorski

Nogometaši Rome pobijedili su u srijedu naveče na Olimpicu u okviru 27. kola Serije A ekipu Sampdorije rezultatom 2:1, a najviše zasluga za nova tri boda pripadaju kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine Edinu Džeki.

On je režirao preokret, postigao je oba gola. Pogađao je tako vješto, majstorski.

No, nije sve dobro počelo za Vučici. Gosti su u vodstvo stigli u 11. minuti preko Gabbiadinija.

Kapiten bh. tima prvo je u 64. minuti iz teške pozicije zakucao loptu u mrežu za 1:1, a onda u samoj završnici i donio pobjedu domaćima briljantinim golom.

Ovo su Džeki bili 103. i 104. pogodak u dresu Rome i nalazi se na petom mjestu liste najboljih strijelaca kluba svih vremena. Legendarni Rodolfo Volk sa 106 pogodaka je na dostižnom četvrtom mjestu.

Roma se trenutno nalazi na petom mjestu i vodi bitku za plasman u Evropsku ligu.