Džeko pogodio mrežu Reala u prijateljskom meču: Je li odigrao posljednji meč u dresu Vučice?

Nogometaši Rome savladali su Real Madrid u prijateljskoj utakmici odigranoj na Olimpicu u nedjelju naveče. No, to se desilo tek nakon boljeg izvođenja penala. Semafor je poslije 90 minuta igre pokazivao 2:2, pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

U prvom poluvremenu se desilo sve vrijedno pomena, a prvi pogodak postigao je Marcelo u 16. minuti. Na asistencijuModrića doveo je Real u vodstvo.

Igrao se 35. minut kada je Perotti na asistenciju Zaniola izjednačio na 1:1, a onda je Casemiro pogodio za 1:2.

Samo nekoliko minuta poslije kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je na proigravanje Undera pogodio mrežu tima iz Madrida za konačnih 2:2.

Džeko je igrao do 76. minute kada je umjesto njega u igru ušao Schick. Dobio je ovacije sa Olimpica, a ovo je bio možda i njegov posljednji meč u dresu Rome jer je gotovo sigirno da prelazi  u Inter.