Eriksen: Moura je zaslužio statuu u Engleskoj

Fudbaleri Tottenhama sinoć su u fenomenalnoj utakmici gotovo nevjerovatnim preokretom od 0:2 stigli do 3:2 protiv Ajaxa u Amsterdamu, i tako se plasirali u finale Lige šampona. Kreator preokreta bio je strijelac hat-tricka Lucas Moura, kojem je saigrač Christian Eriksen poželio da dobije statuu u Engleskoj, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon trijumfa Ajaxa u Londonu 1:0, u revanšu je šampion Holandije bio sjajan u prvih 45 minuta, nakon kojih je vodio 2:0. No, u nastavku je na scenu stupio Moura koji je golovima u 55., 59. i u petoj minuti sudijske nadoknade odveo “pijetlove” u finale na megdan Liverpoolu.

“Bila je to smiješna utakmica. Bili smo jako daleko, pokušali smo da im uzvratimo udarac i samo smo imali jako puno sreće. Morali smo da se borimo. Nismo imali šta da izgubimo. Bila je to netaktična utakmica, više borba i srčana izvedba. Srce i Moura su odveli su nas do velike pobjede. On to zaslužuje, to je bila partija sezone, kojom nas je odveo u finale Lige šampiona. Nadam se da će nakon ovoga dobiti statuu u Engleskoj”, rekao je Eriksen za britanske medije.

Strijelci golova za “kopljanike” bili su Matthijs de Ligt u 5. i Hakim Ziyech u 35. minuti.

Finale ovosezonskog izdanja Lige šampiona između Liverpoola i Tottenhama igraće se 1. juna na madridskom stadionu Wanda Metropolitano.