Eurobasket 2011: Hrvatska i Crna Gora završile nastup

Reprezentacija Hrvatske završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. U posljednjem kolu C-grupe EP-a Hrvatska je danas u Alytusu poražena od Grčke sa 74:69 (25:13, 19:14, 14:18, 16:24). Hrvatskim košarkašima ovo je bio treći poraz, nakon kojeg su ostali bez šansi da izbore jedno od prva tri mjesta koja vode u drugi krug EP-a.

U prvom susretu petog kola u C-grupi Finska je savladala Crnu Goru sa 71:65 i ostala u igri za treće mjesto. U posljednjoj utakmici petog kola Bosna i Hercegovina večeras u 20 sati igra protiv Makedonije. Izabranicima selektora Sabita Hadžića potrebna je pobjeda za dalji plasman. U slučaju trijumfa, BiH bi osvojila drugo mjesto, a pored nje u drugi krug bi se plasirale Grčka i Makedonija. Eventualni poraz BiH donio bi dalji plasman reprezentaciji Finske.