Eurobasket 2011: Košarkaši BiH danas protiv Crne Gore

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas igra susret drugog kola C-grupe Evropskog prvenstva u Litvaniji protiv Selekcije Crne Gore. U prvom kolu EP-a reprezentacija BiH je poražena od Grčke sa 67:76 (17:15, 17:16, 15:24, 18:21), dok su Crnogorci nakon produžetka savladali selekciju Makedonije sa 70:65 (15:14, 10:16, 24:19, 12:12, 9:4).

Bh. košarkaši su protiv favorizovane Grčke odigrali dobro prvo poluvrijeme održavajući rezultatsku prednost do početka drugog poluvremena.

Grci su do preokreta došli u trećem periodu, a po preuzimanju vodstva držali su prednost do kraja utakmice, iako je BiH početkom posljednje četvrtine imala šansu da dođe do preokreta.

Reprezantacija BiH će morati unaprijediti igru pod koševima ako želi ostvariti povoljan rezultat protiv Crnogoraca koji su izrazito jaki na poziciji centra i krilnog centra.

Nikola Peković, 209 cm visok crnogorski centar već godinama važi za ponajboljeg igrača na toj poziciji u Evropi, dok je krilni centar Vladimir Dašić (208 cm) na susretu protiv Makedonaca postigao 20 poena i 16 skokova, te pokazao da se radi o prvoj napadačkoj opciji Crne Gore.

Krilni centar reprezentacije BiH Elmedin Kikanović, koji je jučer protiv Grka pokazao da se može nositi s težim i fizički jačim centrima, te Mirza Teletović i Kenan Bajramović, imat će nezahvalan zadatak da zaustave crnogorske visoke igrače. Ako im to pođe za rukom BiH bi mogla ostvariti prvu pobjedu na ovogodišnjem Eurobasketu.

Susret BiH – Crna Gora je na rasporedu danas u 14.30 sati.