Euroliga: Košarkaši Alba Berlina u Beogradu savladali Crvenu zvezdu

Košarkaši Alba Berlina su u 20. kolu Eurolige savladali tim Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 85:94, javlja Anadolu Agency (AA).

Uzbudljiv i napet meč igrao se večeras u Beogradskoj areni, a to se moglo već primijetiti u prvoj četvrtini susreta. Domaćin nešto efikasniji, nakon tri minute igre imao i vodstvo od 5:0, no rezultat nakon prve četvrtine bio je 22:21.

Domaći su i drugu četvrtinu uspjeli završiti u svoju korist, ovoga puta s tri koša razlike, rezultat na poluvremenu bio je 43:39.

Zvezda je dobro ušla i u treću četvrtinu i penje se na vodstvo od 48:41. Potom buđenje gostiju iz Berlina, koji treću četvrtinu uspijevaju završiti rezultatom 62:62.

Velike razlike u rezultatu nije bilo u posljednjoj četvrtini susreta, vodstvo su u intervalima preuzimale obje ekipe. U završnici veliki broj prilika da Zvezda stavi tačku na ovaj susret, no prilično neprecizni šutevi njenih košarkaša bili su prepreka u tome. Regularni tok susreta završen je rezultatom 72:72.

U produžetku potpuna dominacija gostiju, koji postižu 15 poena, a Crvena Zvezda svega šest. Rezultat nakon produžetaka bio je 85:94.

U prvom međusobnom duelu Alba je u Berlinu slavila sa 93:80.