Europska liga: Dinamo Zagreb savladao Anderlecht, Milan bolji od Olympiakosa

Večeras se igra 2. kolo Europske lige, a već su završeni mečevi koji su počeli u terminu od 18.55 sati, javlja Anadolu Agency (AA).

Dinamo Zagreb je u grupi “D” u gostima savladao Anderlecht rezultatom 2:0. Strijelci za Dinamo su bili Izet Hajrović u 19. minuti iz penala i još jedan bh. nogometaš Amer Gojak, koji je pogodio u 68. minuti.

Anderlecht je od 46. minute igrao sa igračem manje nakon što je još jedan bh. internacionalac Ognjen Vranješ dobio drugi žuti, automatski crveni karton. Dinamo je također prije samog kraja meča ostao bez igrača nakon što je i Kevin Theophile-Catherine dobio crveni karton.

U istoj grupi, Fenerbahče je u Istanbulu savladao Trnavu sa 2:0.

Rosenborg je u grupi “B” kao domaćin poražen od RB Leipziga rezultatom 1:3. U istoj grupi, Salzburg je kod kuće slavio protiv Celtica istim rezultatom.

Bordeaux je u grupi “C” na svome “Matmut Atlantiqueu” poražen sa 1:2 od FC Copenhagena. U okviru iste grupe, Zenit Petersburg je u Saint Petersburgu savladao Slaviju Prag rezultatom 1:0.

Arsenal je u grupi “E” u Bakuu pobijedio Qarabag rezultatom 3:0.

AC Milan je u grupi “F” kao domaćin slavio sa 3:1 protiv Olympiakosa.

Ekipa Astane je u utakmici kod kuće, koja se igrala od 16.50 sati, u grupi “K” pobijedila Rennes 2:0.

U ostalima mečevima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: Bayer Leverkusen – AEK Larnaca 4:2, Betis – Dudelange 3:0, Vorskla Poltava – Sporting 1:2 i Zurich – Ludogorets 1:0.

U terminu od 21.00 sat igraju se preostali mečevi 2. kola Europske lige.