Evropa liga: Lyon spektakularnim preokretom pobijedio Besiktasa

Olympique Lyon je spektakularnim preokretom rezultatom 2:1 pobijedio Besiktasa u prvom meču četvrtfinala Evropa lige, javlja Anadolu Agency (AA). U meču kojem su prethodili navijački neredi viđena je odlična fudbalska predstava obje ekipe.

Gostujući tim Besiktasa je u prvom poluvremenu odlučnije krenuo ka golu domaćina Lyona i poveo golom Ryana Babela u 15. minuti meča.

Lyon je u drugom poluvremenu propustio nekoliko izglednih prilika, a ofanzivna igra se francuskom timu isplatila u 83. minuti kada je gol postigao Corentin Tolisso. Samo nekoliko trenutaka kasnije neshvatljivu grešku golmana Besiktasa koristi Yeremi Morel i postavlja konačni rezultat meča 2:1.

Međutim večerašnji meč u Lyonu obilježili su neredi koji su se događali ispred stadiona i na samom stadionu.

Policija je koristila suzavac kako bi rastjerala okupljenu grupu navijača Besiktasa ispred stadiona, a istraga će otkriti detalje i same povode policijske intervencije u kojoj je nekoliko navijača povrijeđeno.

Neredi su nastavljeni i na stadionu kada je došlo do sukoba između navijača dva tima, a stotine navijača Lyona izašlo je i na teren.

Nakon policijske intervencije situacija je smirena i meč je počeo sa zakašnjenjem od 45 minuta.

Ranije su završena preostala tri meča prve faze četvrtfinalnih duela Evropa lige u kojima je Ajax pobijedio Schalke sa 2:0, Celta Vigo bila bolja od Genka rezultatom 3:2, a Anderlecht remizirao na domaćem terenu s Manchester Unitedom 1:1.

Uzvratni mečevi na rasporedu su 20. aprila.