Evropsko prvenstvo: Odbojkašice BiH poražene od Belgije

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Beogradu od selekcije Belgije rezultatom 3:0 u 4. kolu grupe “A“ Evropskog prvenstva za odbojkašice, javlja Anadolu Agency (AA).

Odbojkašice Belgije su nakon dosta izjednačene igre u prvom setu slavile sa 25:23, a u drugom setu su bile bolje sa 25:19.

Reprezentacija Belgije je u trećem setu igrala mnogo bolje te je na kraju slavila sa visokih 25:15, za pobjedu od 3:0.

Ovim porazom reprezentacija Bosne i Hercegovine je šanse za plasman u osminu finala svela na minimum.

Poslije četvrtog nekompletiranog kola, prvo mjesto u grupi “A“ zauzima Srbija sa devet bodova, odnosno sa sve tri pobjede, a slijede Belgija sa osam bodova, Rusija sedam, Francuska i BiH sa po tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

Pred odbojkašicama Bosne i Hercegovine je još meč protiv Rusije koji je na rasporedu 26. augusta.

U narednu fazu prolaze četiri ekipe, a za plasman u osminu finala selekciji BiH je potrebna pobjeda protiv Rusije u posljednjem kolu te da Francuska ne savlada Azerbejdžan.