Evropsko prvenstvo u raftingu u Banjaluci: Medalje za Ruse, Čehe, Turke i Slovence

Reprezentacija Slovenije, evropski je prvak u disciplini sprint, u kategoriji do 23 godine, u kategoriji juniora trijumfovala je posada reprezentacije Turske, a u kategoriji veterana bolja od ostalih bila je druga posada Češke Republike rezultati su prvog dana Evropskog prvenstva u raftingu koje se održava u Banjaluci, javlja Anadolu Agency (AA).

Banjaluka i Vrbas spremni: Oko 400 takmičara na Evropskom rafti

“Izuzetno zanimljive trke viđene su u disciplini H2H. Dvije ruske posade borile su se u finalu, u kategoriji do 19 godina. Bolja je bila prva posada Rusije. Treće mjesto osvojila je reprezentacija Turske”, saopštili su organizatori.

U kategoriji do 23 godine i kategoriji veterana prvo mjesto osvojile su prve posade Češke Republike.

Posade reprezentacije Rusije osvojile su danas osam medalja, pa su najuspješnija nacija prvog takmičarskog dana Evropskog prvenstva u Banjaluci. Slijedi ih Češka sa 7 osvojenih medalja, dok je Turska osvojila dvije medalje, a Slovenija jednu.