Sport

EYOF 2019: Francuzu Perrotu zlato u trci biatlona na 7,5 kilometara

0

Francuski takmičar Eric Perrot danas je osvojio zlatnu medalju u trci biatlona na 7,5 kilometara na Evropskom olimpijskkom festivalu mladih (EYOF), koji se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Biatlonska trka na Dvorištima zbog obilnog snijega bila je odgođena za sat vremena, ali je ipak održana.

Perrot je trku završio s vremenom 24:31,7 minute. Srebrenu medalju osvojio je Slovenac Planko Lovro sa zaostatkom od 9,2 sekundi, dok je bronza pripala Rusi Iliji Anisimovu koji je od pobjednika bio sporiji za 19,9 sekundi.

LIFE:  Rakitić o mogućem odlasku: Jako sam sretan u Barceloni

Poslijepodnevnim programom u biatlonu na Dvorištima je planirano održavanje trke u disciplini sprint za djevojke na šest kilometara. Start je zakazan za 14 sati.

Facebook komentari

EYOF: Slovakinja Rusnakova i Poljak Krzeminski najbrži u trkama na 500 metara u brzom klizanju