EYOF 2019: Mađarskoj dva zlata, Slovačkoj jedno u brzom klizanju

U dvorani “Mirza Delibašić“ u KSC Skenderija danas je završeno takmičenje u brzom klizanju na kratke staze na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF), koji se održao u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, prenosi Anadolu Agency (AA).

U ženskoj konkurenciji u disciplini 1.000 metara najbolja je bila Slovakinja Petra Rusnakova s vremenom 1:38,566 sekundi. Srebro je pripalo Italijanki Chiari Betti sa vremenom 1:39,662, a bronza Bjeloruskinji Yani Dambrouskayi, koja je ostvarila vrijeme 2:10,698.

U muškoj konkurenciji u istoj disciplini zlatnu medalju osvojio je predstavnik Mađarske Attila Talabos s vremenom 1:36,676 sekundi. Na drugom mjestu je bio Rus Vladimir Balbekov (1:37,073 sekundi), dok je treće zauzeo još jedan Mađar Balazs Bontovics (1:37,436).

Održana je i finalna trka štafete 3.000 metara mješovito (dječaci i djevojčice). Za medalje su se borile četiri reprezentacije, a na kraju je slavila Mađarska sa vremenom 4:18,084 sekundi. Srebro je osvojila Poljska (4:18.168 sekundi), a bronzu Holandija (4:23,290).