EYOF – Drugo zlato za Anju Weber, Kirkeberg slavio u muškoj konkurenciji

Švicarska takmičarka Anja Weber osvojila je zlatnu medalju u ski trčanju (slobodna tehnika) na 5 kilometara, održanoj na Igmanu u okviru današnjeg programa EYOF-a.

Weber je slavila s rezultatom 14:51.5 u konkurenciji 81 djevojaka. Švicarki je to druga osvojena medalja na EYOF-u 2019., nakon što je u ponedjeljak slavila i u utrci na 7,5 km.

Drugo mjesto zauzela je Alena Baranova iz Rusije s vremenom 15:02.9, a treće mjesto Njemica Helen Hoffman s vremenom 15:04.3.

BiH nije imala predstavnice u ovoj disciplini.

Završena je i utrka za muškarce na 7,5 km. Učestvovala su 92 takmičara, a BiH je imala četiri predstavnika.

Zlato je osvojio Norvežanin Moerk Martin Kirkeberg s vremenom 19:47.3, srebro je pripalo još jednom Norvežaninu Edvardu Sandviku s vremenom 19:55.3, dok je treće mjesto osvojio Nufer Cla – Ursin iz Švedske, koji je kroz cilj prošao za 20:00.3.

Od bh. takmičara najbolji plasman imao je Đorđe Santrač koji je završio na 81. mjestu, Predrag Pantić je bio 86., Uroš Lalović 88., a Nikola Gavrilović 89.