Federer izborio četvrtfinale Australian Opena

Švajcarski teniser Roger Federer se plasirao u četvrtfinale Australian Opena nakon pobjede nad Mađarom Martonom Fucsovicsem rezultatom 3:1 u setovima, prenosi Anadolu Agency (AA).

Treći teniser svijeta imao je dosta problema u prvom setu, koji je Fucsovics neočekivano dobio sa 6:4.

Potom je uslijedio preokret Federera koji je drugi set dobio dobio sa 6:1, pa sa 6:2, a u posljednjem setu na meču slavio je sa 6:2.

MELBOURNE, AUSTRALIA – JANUARY 26: Roger Federer serves the ball to Marton Fucsovics of Hungary (not seen) during their men’s singles 4th round match at Australia Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Australia on January 26, 2020. ( Recep Şakar – Anadolu Agency )

U četvrtfinalu Federer će igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je u četiri seta nešto ranije savladao Italijana Fabija Fogninija.