Fudbaleri Crvene zvezde su u 33. kolu Super lige na domaćem terenu savladali Partizan u 160. derbiju rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Zvezda je povela u 60. minuti golom El Fardoua Bena iz jedanaesterca, a prednost su udvostručili preko Alekse Vukanovića koji je pogodio u 80. minuti igre.

Partizan je uspio smanjiti na 2:1 golom Ricarda Gomesa u 90. minuti iz jedanaesterca, što je bio i konačan rezultat meča.

Najveći srbijanski derbi su obilježili veliki broj faulova, dva dosuđena penala i jedan crveni karton.

Partizan je pred sam kraj meča ostao sa igračem manje nakon što je Starhinja Pavlović zaradio crveni karton.

Ovim trijumfom “crveno-beli” su se učvrstili na prvoj poziciji na tabeli sa 48 bodova, dok je Partizan pao na peto mjesto i trenutno ima 30 bodova. Drugo mjesto zauzima Radnički Niš sa 42 boda, treća je Mladost sa 32 i četvrti Čukarički sa 31 osvojenim bodom.