Gio Reyna postao najmlađi Amerikanac sa nastupom u Ligi šampiona

Talentovani 17-godišnji Gio Reyna sinoćnjim nastupom za Borussiju Dortmund postao je najmlađi američki fudbler koji je zaigrao u Ligi šampiona. Uz to Reyna je u duelu osmine finala protiv Paris Saint-Germaina asistirao za pobjedonosni gol “milionera“, prenosi Anadolu Agency (AA).

Sin Claudija Reyne, nekadašnjeg kapitena reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, ušao je u igru 67. minuti kod rezultata 0:0. Dvije minute kasnije Borussija je preko Erlinga Haalanda povela sa 1:0, ali je u Neymar izjednašio u 75. minuti. “Milioneri“ su odmah odgovorili. Reyna je uzeo loptu na sredini terena, lijepo uposlio Haalanda, a ovaj još ljepše pogodio u 77. minuti za konačnih 2:1 i prednost uoči revanša na Parku prinčeva.

“Bila je to super akcija Reyne. Sjajno je to odigrao. Orijentisao se sa loptom veoma brzo“, kazao je nakon utakmice Lucien Favre, trener Borussije.

Sa 17 godina, tri mjeseca i pet dana Reyna je postao najmlađi Amerikanac u  najjačem evropskom klupskom takmičenju. Prethodni rekorder bio je Arsenalov Gedion Zelalem, koji je imao 17 godina, deset mjeseci i 13 dana kada je odigrao prvu utakmicu u Ligi šampiona protiv Galatasaraya 9. decembra 2014. godine.

Njegov otac Claudio je 1999. i 2000. godine nastupio u osam susreta grupne faze Lige šampiona za Glasgow Rangers.

Lana Pudar i Nemanja Bilbija najbolji sportisti Mostara

Plivačica Lana Pudar i nogometaš Nemanja Bilbija proglašeni su...

Goran Ivanišević nije više trener Novaku Đokoviću

Skoro petogodišnja saradnja Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića završena...

Poljska nakon penala savladala Vels i postala posljednji učesnik Eura 2024

Nakon što su Gruzijci boljim izvođenjem penala savladali Grke...

Sjajan nastup plivačkih reprezentativaca BiH u Beogradu

U organizaciji Plivačkog savezu Srbije na bazenu "Milan gale...

Historijska vožnja Elvedine Muzaferije: Prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu...