GKVS Sarajevo osvojio 40 medalja na državnom prvenstvu u plivanju

Plivačice i plivači Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo (GKVS) postali su državni prvaci u kadetskoj kategoriji, dok su u kategoriji mlađih kadeta zauzeli 2. mjesto na Državnom prvenstvo BiH u plivanju održanom u Trebinju 2. i 3. jula.

GKVS Sarajevo osvojio je 17 zlatnih, devet  srebrenih i 14 bronzanih medalja, saopćeno je iz Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo. Negra Ahmetspahić je osvojila devet zlatnih medalja, Narda Brodović pet zlatnih i jednu srebrenu, Amina Rovčanin četiri zlata, dva srebra i dvije bronze, Nejla Karić četiri zlata i jedno srebro, Amna Vladavić dva zlata, Bakir Hadziahmetović jedno zlato, tri srebra i četiri bronze, Tia Karić jedno zlato i dvije bronze, Denijal Jamaković dva srebra i pet bronzi, Adin Džidić jedno srebro i tri bronze, Luka Lašić jedno srebro i tri bronze i Tea Kovžan jednu bronzu.