Gojak eurogolom odveo Dinamo u grupe, dalje ide i Crvena zvezda

Bh. reprezentativac Amer Gojak ušao je s klupe u ekipu Dinama koja je gubila na gostovanju u Rosenborgu i zabio majstorski eurogol za konačnih 1:1 i plasman hrvatskog šampiona u grupnu fazu Lige prvaka.

Dinamo je u Norvešku došao sa 2:0 iz prvog meča play offa u Zagrebu, ali već u 11. minuti Babajida Akintola doveo je domaćine u vodstvo. Ipak, Rosenborg nije imao snage za nešto više, a pogodak Gojaka u 71. minuti i definitivno je završio priču.

Gojak je pet minuta ranije zamijenio našeg Izeta Hajrovića, a čitav meč za Dinamo odigrao je potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine, Emir Dilaver.

Prvak Srbije, Crvena zvezda, će po drugi put zaredom, igrati grupnu fazu, nakon što su u play offu eliminirali švicarski Young Boys zbog pravila gola u gostima.

Prvi meč u Bernu završen je 2:2, a u Beogradu je bilo 1:1.

Prolasci među najbolje ekipe Evrope donijet će hrvatskom i srbijanskom šampionu desetine miliona eura.