Sport

Gojak pogađao u golijadi Dinama

0
Dinamo, AA

Iako je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka samo remizirao sa Ferencvarosom, 1:1, hrvatski šampion Dinamo u Mađarskoj je deklasirao svog rivala, 4:0 i prošao u play-off.

Strijelac u golijadi Dinama bio je i Amer Gojak, koji je ušao u igru u 69. minuti, a deset minuta kasnije postigao je četvrti i posljednji gol za svoju ekipu. Od prve minute za zagrebački tim igrali su Izet Hajrović i Emir Dilaver.

Dinamo će se za plasman u grupnu fazu takmičenja boriti protiv norveškog prvaka Rosenborga koji je bez velikih problema eliminirao slovenački Maribor.

Crvena zvezda je također prošla u posljednju fazu doigravanja, nakn velike drame izbacili su danski Kopenhagen. Nakon 1:1, koliko je bilo i u prvom meču, srbijanski šampion prošao je lutriju zvanu penali, i to tako što su u 11-oj seriji postigli pogodak za konačni trijumf.

Rezultati revanš utakmica trećeg pretkola: (u zagradama su rezultati prvih mečeva): Qarabag (Azerbejdžan) –  APOEL (Kipar)  0:2 (De Vincenti 34 penal, Matić 68) (2:1), Rosenborg (Norveška) – Maribor (Slovenija)  3:1 (Soderlund 53, Konradsen 61, 81 / Požeg 45+1) (3:1), Dinamo Kiev (Ukrajina) –  Club Brugge (Belgija) 3:3 (Bujalski 6, Šepelijev 50, Mechele 90+3 autogol / Deli 38, Vormer 88, Openda 90+5) (0:1), FC Kopenhagen (Danska) –  Crvena zvezda (Srbija) 1:1 (N'Doye 45 / Boakye 17) (1:1) – penali: 6:7, Ferencvaros (Mađarska) –  Dinamo (Hrvatska) 0:4 (Ademi 16, Petković 47, Olmo 55, Gojak 79) (1:1), LASK (Austrija) – Basel (Švicarska) 3:1 (Ranftl 59, Goiginger 89, Raguž 90+4 / Ademi 80) (2:1), Ajax (Holandija) – PAOK (Grčka) 3:2 (Tadić 43, penal, 85 penal, Tagliafico 79 / Biseswar 23, 90+4) (2:2), Olympiacos (Grčka) – Istanbul Basaksehir (Turska) 2:0 (Ruben Semedo 55, Valbuena 78 penal) (1:0), Celtic (Škotska) – Cluj (Rumunija) 3:4 (Forrest 51, Edouard 61, Christie 76 / Deac 27, Omrani 74 penal, 80, Tucudean 90+7) (1:1), Porto (Portugal) – Krasnodar (Rusija) 2:3 (Ze Luis 57, Diaz 76 / Vilhena 3, Sulejmanov 13, 34) (1:0).

LIFE:  Dinamo i Crvena zvezda u play-offu Lige prvaka

Parovi play offa: Dinamo – Rosenborg, Cluj – Slavia Prag (Češka), Young Boys (Švicarska) – Crvena zvezda, APOEL – Ajax, LASK – Club Brugge, Olympiacos – Krasnodar.