Hat-trick Džeke za pobjedu Rome nad Plzenom, poraz Reala u Moskvi

Edin Džeko postigao je tri gola u pobjedi Rome nad Viktorijom Plzen od 5:0, u drugom kolu grupe G Lige prvaka.

Reprezentativac BiH je već u 3. minuti načeo mrežu češkog kluba, a u 40. je pogodio za povećanje vodstva. U 64. minuti bilo je 3:0 nakon pogotka Cengiza Undera, a mladi Justin Kluivert je u 73. minuti pogodio za 4:0. Konačan rezultat postavio je Džeko u 90. minuti.

Ovom pobjedom Roma se izjednačila na tabeli sa Realom, koji je pretpio iznenađujući poraz u Moskvi od CSKA, rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola za ruski tim, koji je preuzeo lidersku poziciju na tabeli, bio je Nikola Vlašić u 2. minuti.