Igokea prvi finalist košarkaškog Kupa BiH ‘Mirza Delibašić’

Košarkaši Igokee prvi su finalist završnog turnira koji se ove sezone održava u Sarajevu.

Ekipa iz Laktaša u prvom polufinalnom meču koji se igrao u dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici savladala je Široki Brijeg sa 84:64.

Utakmica je od samog početka bila neizvjesna. Igralo se “koš za koš”, ali Igokea je dobrom odbranom i kažnjavanjem protivničkih grešaka na poluvrijeme otišla s pet poena prednosti  (38:33).

U nastavku susreta Igokea je već pokazala da se radi o kvalitetnijem protivniku i već sredinom treće četvrtine povečala je prednost na 15 poena razlike (49:34). Iako je Široki u par navrata uspjevao smanjiti prednost Igokee, branilac titule osvajača Kupa BiH imao je 15 poena prednosti i početkom četvrte četvrtine (61:46).

Posljednji period igre u potpunosti je pripao Igokei. Igra Širokobriježana u posljednjih deset minuta se raspala, a veliki broj grešaka protivnika košarkaši Igokee znali su iskoristiti za odlazak na nedostižnu prednost. Tri minuta do kraja Igokea je imala 20 poena razlike (81:61) i tada je bilo jasno da će se tim iz Laktaša sutra boriti za novi trofej osvajača Kupa “Mirza Delibašić”.

Igokeu su u ovom meču s po 14 poena predvodili Đorđe Gagić i Jakov Mustapić, dok je u timu Širokog s 18 poena najefikasniji bio Dario Drežnjak.

U drugom polufinalu takmičenja koje nosi ime najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine svih vremena Mirze Delibašića večeras od 19.00 sati sastaju se Spars Realway i Leotar.

Igokea će sutra pokušati osvojiti osmu titulu osvajača Kupa BiH, odnosno šestu uzastopnu. Spars Realway i Leotar nisu podizali pobjednički pehar u ovom takmičenju.

Finale je zakazano za nedjelju od 17.00 sati.

Organizator turnira je Košarkaški savez BiH.