Sport

INFOGRAFIKA Grupe UEFA Lige nacija

0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u UEFA-inoj Ligi nacija ”A” igrat će u grupi ”4” protiv Španije i Engleske, odlučeno je današnjim žrijebom u Lozani (Švicarska).

U Ligi ”B” BiH je u grupi ”3” za protivnike dobila Austriju i Sjevernu Irsku, dok će Srbija i Crna Gora igrati u grupi ”4” Lige ”C”. Još će im rivali biti Rumunija i Litvanija. Slovenija će u grupi ”3” Lige ”C” snage odmjeriti s Norveškom, Bugarskom i Kiprom.

Makedonija će u Ligi ”D” u grupi ”4” igrati protiv Armenije, Lihtenštajna i Gibraltara, a u grupi ”3” Kosovo će se sastati s Azerbejdžanom, Farskim Ostrvima i Maltom.

Utakmice prvog kola u grupama svih liga počet će od 6. do 8. septembra ove godine, a završit će najkasnije 20. novembra.

Finalni turnir pobjednika četiri grupe u elitnoj Ligi ”A” igrat će se od 5. do 9. juna 2018. godine nakon kojeg će biti poznat prvi osvajač trofeja UEFA-inog novog takmičenja.

Pobjednici grupa u ligama ”B”, ”C” i ”D” izborit će plasman u viši rang, dok će posljednjeplasirani iz liga ”A”, ”B” i ”C” ispasti u niži rang za naredno takmičenje u periodu nakon ljeta 2020. godine.

Pobjednici grupa Lige nacija, ukoliko plasman ne izbore kroz kvalifikacije za EP, imat će priliku da na idući kontinentalni šampionat odu kroz baraž, koji će se igrati u martu 2020. godine, javlja Anadolu Agency (AA).

LIFE:  Medunjanin se vraća u Evropu, ima novi angažman

I na narednom Evropskom prvenstvu 2020. nastupit će 24 reprezentacije, 20 će ih se plasirati kroz kvalifikacije, po dvije prvoplasirane iz deset kvalifikacionih grupa, dok će se četiri predstavnika dobiti nakon baraža Lige nacija.

INFOGRAFIKA Grupe UEFA Lige nacija, Life.ba

Grupe u Ligi ”A” – 

Grupa ”1”: Njemačka, Francuska, Holandija
Grupa ”2”: Belgija, Švicarska, Island
Grupa ”3”: Portugal, Italija, Poljska
Grupa ”4”: Španija, Engleska, Hrvatska

– Grupe u Ligi ”B” – 

Grupa ”1”: Slovačka, Ukrajina, Češka
Grupa ”2”: Rusija, Švedska, Turska
Grupa ”3”: Austrija, Bosna i Hercegovina, Sjeverna Irska
Grupa ”4”: Vels, Republika Irska, Danska

– Grupe u Ligi ”C” – 

Grupa ”1”: Škotska, Albanija, Izrael
Grupa ”2”: Mađarska, Grčka, Finska, Estonija
Grupa ”3”: Slovenija, Norveška, Bugarska, Kipar
Grupa ”4”: Rumunija, Srbija, Crna Gora, Litvanija

– Grupe u Ligi ”D” – 

Grupa ”1”: Gruzija, Latvija, Kazahstan, Andora
Grupa ”2”: Bjelorusija, Luksemburg, Moldavija, San Marino
Grupa ”3”: Azerbejdžan, Farska Ostrva, Malta, Kosovo
Grupa ”4”: Makedonija, Armenija, Lihtenštajn, Gibraltar


Comments

Comments are closed.

You may also like