Juniori Želje u Foči savladali MOL Vidi i Rijeku

Mlađi juniori Željezničara učestvovali su na izuzetno jakom međunarodnom turniru „Football Friends“ u Foči i okončali takmičenje na trećem mjestu.

U grupnoj fazi mladići koje sa klupe predvode Omer Joldić i Senad Žerić savladali su mađarski MOL Vidi 3:1, te hrvatsku Rijeku 3:2 nakon što su gubili 0:2.

Poveli su 1:0 protiv Maribora u polufinalu, ali zatim su Slovenci kaznili dvije greške igrača Želje i preokrenuli na 2:1. Maribor je bio i osvajač finala, nakon što su u finalu savladali rusku Lokomotivu iz Moskve.

Treće mjesto osvojila je Budućnost (Crna Gora), četvrto Željezničar, zatim slijede Rijeka, Vardar (Makedoniija), Krijla Sovjetov (Rusija), Sutjeska (Crna Gora), MOL Vidi i Crvena zvezda.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Arijan Đelovci iz Maribora, najbolji golman je njegov saigrač Samo Pridigar, dok su epitet najboljeg strijelca ponijela trojica igrača Madžid Šošić iz Željezničara, Lazar Mijović iz Budućnosti i Adriano Bloudek iz Maribora.